Hizmetler 2017-12-28T12:20:31+03:00
bireysel-beslenme-danismanligi

BİREYSEL BESLENME DANIŞMANLIĞI

Sağlıklı beslenme hayatın tamamında sürdürülmesi gereken bir eylemdir. Yemek yeme sadece karın doyurmak değil, fizyolojik, psikolojik ve sosyal bir olgudur. Hayatın tatlarından uzak kalmadan, mutlu ve sağlıklı bir şekilde her istediğimiz besinden tüketerek yaşamamız ise ancak sağlıklı beslenme ilkelerini çok iyi bilmekle sağlanabilir.

Her bireyin günlük enerji ve besin ihtiyacı birbirinden farklıdır. Sağlıklı beslenme ilkeleri yaş grubu aynı olan bireyler için benzer olsa da, kişinin beslenme programı kendisine özel olmalıdır. Çünkü yaş, cinsiyet, vücut ağırlığı, vücut yapısı, hastalık durumu, kan bulguları, kullandığı ilaçlar, ekonomik durumu, yaşadığı ortam ve çalışma hayatı, ulaşabileceği besin türleri ve beslenme alışkanlıkları gibi birçok etmen kişinin beslenme durumunu etkiler. İşte bu yüzden kişisel beslenme programı bütün bu faktörler göz önünde bulundurularak oluşturmalıdır. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve yaşam tarzı haline getirmek ise ancak bir diyetisyenle bire bir, düzenli görüşmeler ile sağlanabilir.

Beslenme ve diyet programları kişiye özel olmalıdır. Bireysel Beslenme Danışmanlığı ile hedefimiz yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin sonuçlarından sizi korumak ve sizin özelliklerinizi belirleyerek sizinle birlikte özelliklerinize uygun beslenme programını oluşturmaktır.

KURUMSAL BESLENME DANIŞMANLIĞI

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı programı, çalışan ve yöneticilerin kilo kontrol programları, sağlıklı menü tercihi, yönetim kadrosuna ve arzu edilirse çalışan kadrosuna şirket içi diyetisyenlik hizmeti ile birlikte kuruma özel seminer ve eğitim programları dahilindedir.

Şirketler Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ile çalışanlarına en iyi yatırımı onların sağlıklı beslenmelerini sağlayarak yapabilirler. Günümüzde kalp-damar hastalıkları,, insülin direnci, diyabet, karaciğer yağlanması, tiroid rahatsızlıkları gibi metabolizma bozuklukları sık karşılaşılan durumlar haline geldi. Bu rahatsızlıkların temelindeki problem ise “KİLO” problemi…

Bütün bu sağlık problemlerinin önüne geçmek, olan rahatsızlıklardaki riskleri en aza indirmek için ise iş yerinde menülerin mutlaka bir diyetisyen kontrolünde olması gerekmektedir.

Sağlıklı beslenen yönetici ve çalışanlarda;

Başarı ve motivasyon yükselir.
Çalışan verimliliği artar.
Hastalıklara bağlı işe gelmeme azalır
Doğru menü planlama ile mutfakta fazla masraflar azalır.
Kurumsal Beslenme Danışmanlığı yönetici ve çalışanların sağlıklı yaşamı konusunda önemli role sahiptir.

İletişim Bilgileri

Trend Office Kat:1 Daire:6 No:3 Adalet Mh. Bayraklı/ İzmir

0536 745 1881

0533 145 1938

info@diyetismen.com