Gebe Anne-Çocuk Diyetisyeni

Hamilelik Dönemi Beslenme Danışmanlığında;

* Bebeğin yeterli beslenmesini ve normal gelişim evrelerini yakalamasını sağlamak

* Annenin sağlıklı olmasını ve vücut depolarını korumasını sağlamak böylece hamilelik dönemi süresinde ortaya çıkabilecek bulantı, kusma, kabızlık, iştah kaybı veya artışı, hamilelik döneminde fazla kilo alımı, gestasyonel diyabet ( gebelik şekeri) gibi problemlerde sağlık durumlarını kontrol altına almaktır.

Gestasyonel Diyabet ( Gebelik Şekeri) Beslenmesi Danışmanlığı;

Gestasyonel Diyabet ( gebelik şekeri), hamileliğin  24-28. Haftasında OGTT ( şeker yükleme testi) yapılarak tanısı koyulan ve doğru beslenme uygulaması ile genellikle doğum sonrasında kaybolan bir hastalıktır. Hamilelik süresince hızlı kilo alımı, düzensiz ve dengesiz beslenme, yetersiz fiziksel aktivite risk faktörü olup anne ve bebeğin sağlığı için mutlaka  diyetisyen eşliğinde hamilelik döneminde gestasyonel diyabet tıbbi beslenme tedavisi eşliğinde kontrol altında tutulması gereken bir süreçtir. Hamilelik döneminde gestasyonel diyabet tıbbi beslenme tedavisinin amacı, bebeğin normal gelişimini devam ettirmek, annenin vücut depolarını korumak ve kan şekerin kontrol altında tutmaktır.

Emzirme Dönemi Beslenme Danışmanlığı;

Sağlıklı bir hamilelik dönemi sonrasında bebeğiniz ve sizin sağlığınızı korumak için ezme döneminin ihtiyaçlarını karşılayacak bir beslenme programını Diyetisyen eşliğinde takip etmeniz önemlidir. Bu dönemde anne sütünün miktarının ve kalitesinin bebek için yeterli olması, bebeğin gelişimine büyük katkıda bulunur. Emzirme döneminde beslenmeide ilk 6 ay bebeğinizi sadece anne sütü ile beslemeniz,6. Aydan itibaren 24. Aya kadar ek besinlerle bu süreci sürdürmenizi bekleriz. Anne sütü, içerdiği besin öğeleri ile bebeğiniz için eşsiz bir besin, siz anneler için ise birçok hastalıktan korunma ve depresyon riskinini azaltması nedeniyle de çok özel bir besindir.

Emzirme döneminde annenin yeterli sütü üretebilmek için metabolizması hızlanır. Eğer bu dönemde kaliteli de beslenirseniz bebeğinizin gelişimi için yeterli miktarda ve kalitede süt verebilir bu süreçte gebelik süresince aldığınız kiloları verebilirsiniz.

Emzirme Döneminde Beslenme Danışmanlığı ile amaç;

  • Annenin yeterli beslenerek, doğum öncesi kilosuna ulaşmasını sağlamak
  • Anne sütünün içeriğinin kalitesini ve miktarını artırmak
  • Emzirme süresinin desteklemek
  • Bebeğin sağlıklı gelişimi ve sağlıklı kilo kazanımını sağlamaktır.

Fazla kilolarınıza veda etmek ve sağlıklı beslenmek için
benimle iletişime geçebilirsiniz.

2018-02-26T14:17:04+03:00

İletişim Bilgileri

Trend Office Kat:1 Daire:6 No:3 Adalet Mh. Bayraklı/ İzmir

0536 745 1881

0533 145 1938

info@diyetismen.com